מרצים: נעם סגן כהן, סבין יעקובוביץ, עוז הרשלר

24 מפגשים חודשים אוקטובר-אפריל:
מרצים:
נועם סגן כהן, מדריך טיולים ומרצה בנושאי היסטוריה, גיאוגרפיה, טבע, נוף וסביבה, אדם ותרבות. בעל ידע אקדמי הכולל לימודי אדריכלות נוף, מלווי קבוצות לחו"ל, תואר ראשון בגיאוגרפיה, תואר שני בניהול משאבי טבע וסביבה ותעודת מורה דרך מוסמך של משרד התיירות.

סבין יעקובוביץ', עלתה מצרפת לפני שני עשורים, בוגרת אוניברסיטת סורבון ועו”ד בדימוס בפריז ובארץ. משלבת בין שתי התרבויות והשפות ומביאה את פניני תרבות צרפת לקהל הישראלי ממקום אותנטי, בגישה מודרנית ובגובה העיניים. כל הרצאה נוגעת במספר תחומי אמנות במסע אל ליבה של תרבות צרפת.

עוז הרשלר, חוקר סוגית הנאמנות הכפולה של יהודי אמריקה , גמלאי מערכת הביטחון, ומחבר הספר 'פולארד אסיר ציון או מרגל שלומיאל'?

לקורס שלושה חלקים: נועם סגן כהן ירצה על אישים שהשאירו חותם בעולם מנקודת מבט היסטורית, אנתרופולוגית ותרבותית. סבין יעקובוביץ' תיקח אותנו למסע אל לב ליבה של תרבות צרפת: יהדות צרפת, גיבורות וגיבורים, שאנסונים, שירה, ריקודים עממיים ועוד. עוז הרשלר יציג את שלושת האירועים המרכזיים המחברים את יהדות אמריקה במאה האחרונה לעם ישראל והציונות : מלחמת העצמאות, שלח את עמי-המאבק למען יהדות הדממה, ומלחמת יום הכיפורים.

תפריט נגישות
LM web solution